REPORTĀŽU FOTO

Reportāža ir operatīva notikumu fiksēšana, kas dod atbildes uz vienkāršiem jautājumiem: Kas? Kur? Kad? Kāpēc? Lai galvenie notikumi nepaliktu aiz kadra un tos veiksmīgi fiksētu, visu laiku ir jābūt gatavībā ātri reaģēt, paredzēt notikumu gaitu, un noteikti jāpārzina foto tehnika. To nodrošina pieredze, ko esmu krājis 30 gadus fotografējot (Agris).
Pieņemšanas, banketus, prezentācijas, sporta spēles un citus pasākumus mēs iemūžinam reportāžas stilā. Līdzīgi arī kāzas, kristības, ballītes, dzimšanas dienas svinības, bet, jāatzīst, tas nav īsts reportāžas žanrs, jo notikumu gaitā tiek veidotas arī inscinētas bildes – "smukbildītes”.

reportāža

Bildējot tiek fiksēts: kopskats - visaptverošs skats no vietas, telpas, laika un vides; centrālā darbība vai personas; dalībnieku portreti; personu tuvplāni.

Sazināšanās: iepriekš noteikti vajadzētu apspriest jūsu vēlmes. Katrs pasākums un cilvēks ir īpašs. Ja esat nolēmis sadarboties, gribam rast atbildes uz jautājumiem:
tukssKas - notikums (pieņemšana, bankets, prezentācija, sporta spēles, kristības, ballītes, dzimšanas dienas...)
tukssKur - vieta ( brīvdabā, telpās, abējādi...)
tukss – stils

Stils: katru notikumu var atainot dažādi, pievēršot lielāku uzmanību cilvēkiem vai lietām, skatoties no atšķirīgiem rakursiem. Izmantojot dažādu fototehniku. Piemēram, 18. dzimšanas dienas ballīte somu pirtī ir fotografējama citādāk nekā 50. jubilejas svinības greznās telpās. Tāpēc katrs gadījums ir individuāls un tā iemūžināšana apspriežama pirms ķeros pie darba.

ballīte

Bildes var saņemt CD formātā ar visiem fotomirkļiem, vai arī CD plus vēl izdrukātas fotogrāfijas vai arī kādā no īpašajiem pasūtījumiem (lielformāta bildes, kanvas, albūmi, fotogrāmatas, fotofilmas).

Cena: par to var vienoties sazinoties.